افتتاح و راه اندازی خدمات پزشکی از راه دور در 23 نقطه محروم کشور به همت ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش فروشگاه لباس، خدمات دوراپزشکی ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری وزارت بهداشت در 23 نقطه کشور شروع به کار کرد.

افتتاح و راه اندازی خدمات پزشکی از راه دور در 23 نقطه محروم کشور به همت ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش خبرنگار اجتماعی فروشگاه لباس سیدمصطفی سیدهاشمی معاون ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم افتتاح و راه اندازی خدمات پزشکی از راه دور گفت: امروز شاهد افتتاح آزمایشی 23 نقطه در امر خدمات دوراپزشکی هستیم، یک سال است که پیگیر این امر هستیم و از دانشگاه های منتخبی که با ما همکاری داشتند تشکر و قدردانی می کنیم.

وی اضافه کرد: بین علوم پزشکی و ارتباطات باید مدیریت تکنولوژی را داشته باشیم و در این راستا باید زیرساخت هایی نظیر پرداخت، ارائه خدمت و حفظ امنیت بیمار مد نظر قرار گیرد، ستاد اجرایی این موضوع را از سال 92 راه اندازی کرد و در آن ایام این طرح به دلیل خلأقانونی و عدم اهتمام وزارت بهداشت ناقص ماند.

سیدهاشمی اضافه کرد: با حضور دکتر نمکی این امر فراموش شده روی میز نهاده شد و ستاد به عنوان یکی از یاری نمایندگان به مناطق محروم با یاری وزارت بهداشت این طرح را ادامه داد تا در هزینه های بیمار و حمل و نقل صرفه جویی گردد و پزشک متخصص با پزشک منطقه محروم و بیمار در مناطق محروم ارتباط داده باشد.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: تا امروز ستاد اجرایی هزار میلیارد تومان برای مقابله با کرونا اختصاص داده، در زمینه فراوری ماسک نیز روزانه 3 میلیون ماسک فراوری می کنیم، 2 میلیون ماسک نیز به داوطلبان کنکور ارائه دادیم، در هیات ها نیز 5 میلیون ماسک رایگان توزیع شد که این موضوع از افتخارات ستاد است.

*تله مدیسین هزینه درمان را کاهش می دهد

در ادامه مراسم، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تشکر از حمایت های وزیر بهداشت و ستاد اجرایی فرمان امام در راه اندازی پروژه تله مدیسین گفت: حدود یک سال است که ستاد اجرایی فرمان امام این پروژه را با همکاری وزارت بهداشت شروع نموده است.

وی اضافه کرد: این کاری پیچیده بود و تمام اجزای پزشکی باید در قالب پزشکی از راه دور تعریف می شد، گام نخست به عنوان یادمان شهدای سلامت کلید زده شد، پزشکی از راه دور شامل خدماتی مثل مشاوره، گزارش رادیولوژی از راه دور و ... است و مهم ترین هدف کاهش بار مراجعات بیماران و درمان آنهاست.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: ما 5600 خدمت پزشکی داریم که برای بعضی از آن ها این خدمت صورت گرفته و جلسات راه گشایی با نظام پزشکی، سازمان های بیمه گر و انجمن ها داشتیم، که از این پس بیمه ها می توانند پرداخت ها را نیز به صورت الکترونیک انجام دهند.

جان بابایی گفت: برای ارائه این خدمات ستاد های کشوری پاد راه اندازی شد و امیدواریم به زودی بتوانیم خدمات تله رادیولوژی را در سراسر کشور راه اندازی کنیم.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: می توانیم در تمام آی سی یو ها دستگاه ویزیت از راه دور را قرار دهیم، این خدمت برای مناطق محروم راه اندازی شده است و امیدواریم با همت ستاد اجرایی فرمان امام شاهد استقرار کلینیک های ویژه دانشگاهی باشیم و بتوانیم ارائه خدمات خاص برای سکته های قلبی و مغزی انجام دهیم.

وی با اشاره به نقش تله مدیسین در کاهش هزینه های بیماران توضیح داد: در برنامه گام نخست خدمات دوراپزشکی کشور، چهار دانشگاه منتخب مشهد، البرز، کهگیلویه و بویراحمد، ایرانشهر، زابل، لرستان، هرمزگان و بم با راه اندازی خدمات مشورت تخصصی و ویزیت از راه دور، این گام را به صورت آزمایشی شروع می نمایند تا از ابتدای پاییز با اطمینان از آمادگی کامل همه زیرساختها، نیروی انسانی لازم، تجهیزات، و چرخه های پشتیبانی مورد احتیاج، وارد چرخه گسترده گام اصلی ارایه خدمت شوند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افتتاح و راه اندازی خدمات پزشکی از راه دور در 23 نقطه محروم کشور به همت ستاد اجرایی فرمان امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح و راه اندازی خدمات پزشکی از راه دور در 23 نقطه محروم کشور به همت ستاد اجرایی فرمان امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید