افشاگری جدید علیه ترامپ

به گزارش فروشگاه لباس، براساس کتابی تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پیش از آنکه کووید-19 در آمریکا همه گیر گردد می دانست این بیماری مرگبارتر از آنفلوآنزاست، اما می خواست این بحران را کمرنگ جلوه دهد.

افشاگری جدید علیه ترامپ

باب وودوارد، خبرنگاری که رسوایی واترگیت را برملا کرد، از ماه دسامبر تا ژوئیه 18 بار با آقای ترامپ مصاحبه کرد.

ترامپ پیش از تایید اولین مورد مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا، به او گفت که این ویروس چیز مرگباری است و بعدا اضافه کرد می خواست آن را کمرنگ جلوه دهد تا مانع وحشت مردم گردد.

ترامپ پیشاپیش کتاب آقای وودوارد به نام خشم را جعلی خوانده است.

ترامپ در توییتی در ماه اوت نوشت: کتاب باب وودوارد جعلی خواهد بود، مثل همواره، همانطور که خیلی های دیگر بوده اند.

او این گزارشگر حرفه ای را اهل تظاهر که هرگز چیز خوبی برای گفتن ندارد توصیف کرد.

روز چهارشنبه بعضی رسانه های آمریکا بخش هایی از مصاحبه های باب وودوارد با دونالد ترامپ را منتشر کردند که اظهارات منسوب به او در زمینه همه گیری کرونا و همچنین مسائل نژادی و ... را در بر می گیرد.

در زیر به بعضی از نقل قول های چشمگیرتری که در این کتاب آمده و روز 15 سپتامبر در بازار عرضه خواهد شد اشاره می گردد.

در خصوص ویروس

ترامپ در این مصاحبه ها با آقای وودوارد اشاره نمود که او بیش از آنکه به طور علنی فاش کند درباره شدت کووید-19 می دانست.

براساس نوار این مصاحبه، آقای ترامپ در ماه فوریه به باب وودوارد گفت که ویروس کرونا از آنفلوآنزا مرگبارتر است و حتی به اختلاف آمار مرگ مبتلایان به آن ها اشاره نمود.

او گفت آمار (مرگ در اثر کووید) پنج درصد در مقابل یک درصد (برای آنفلوآنزا) یا کمتر است. می دانید، چیز مرگباری است.

ترامپ بعدا در همان ماه فوریه علنا گفت که این ویروس کاملا تحت کنترل است و آمار ابتلا به زودی به صفر نزدیک خواهد شد. او همچنین اشاره نمود که آنفلوآنزا مرگبارتر از کووید-19 است.

باب وودوارد

ترامپ روز 10 مارس گفت: آرامش خود را حفظ کنید. ناپدید خواهد شد.

نه روز بعد، بعد از آنکه کاخ سفید این همه گیری را شرایط اضطراری ملی اعلام کرد، او به آقای وودوارد گفت: من همواره می خواستم کوچک جلوه اش بدهم. هنوز مایلم چنین کنم، چون نمی خواهم باعث وحشت شوم.

کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در پاسخ به سوال فروشگاه لباس درباره این کتاب گفت که رئیس جمهور همواره با چشمان باز به این بحران نگریسته است.

او گفت: باز هم می گویم رئیس جمهور هرگز این ویروس را کمرنگ جلوه نداده. رئیس جمهور آرامش را منعکس کرد. رئیس جمهور در این باره جدی بود... و زود دست به کار شد.

وقتی از او سوال شد چرا ترامپ به باب وودوارد گفت که ویروس مرگبار است، اما به مردم آمریکا نه، خانم مک انانی گفت که رئیس جمهور همان دیدگاه را در جریان گزارش های داخلی اعلام کرد، اما می خواست از پشت تریبون تصویری از آرامش ارائه کرد.

مک انانی گفت: او همواره سرراست بوده و همواره توصیه کارشناسان پزشکی را دنبال نموده و اضافه کرد که آقای ترامپ اذعان کرد ویروس ممکن است باعث مرگ حداکثر 200 هزار نفر گردد.

در خصوص نژاد

وودوارد در مصاحبه ای در روز 19 ژوئن اعتراضات جان سیاهان ارزش دارد را با آقای ترامپ مطرح نمود و گفت که سفیدپوستان، افراد برخوردار از امتیاز باید برای درک احساسات سیاهپوستان به خود زحمت بدهند.

ترامپ در پاسخ گفت: مثل اینکه داستان را به خورد تو هم داده اند. به خودت گوش کن.

این اعتراضات علیه بی رحمی و نژادپرستی پلیس با مرگ شهروند سیاهپوست جورج فلوید هنگام بازداشت به دست پلیس در ماه مه آغاز شد.

ترامپ همچنین تکرار کرد که او بیش از هر رئیس جمهور دیگری غیر از آبراهام لینکلن که به برده داری انتها داد، برای آفریقایی تبار های آمریکا کار نموده است.

واشنگتن پست هم به نقل از یکی از مصاحبه وودوارد گزارش داد که ترامپ در پاسخ به سوالی درباره وجود نژادپرستی سیستماتیک گفته است هرچند این مسائل همه جا هست اما من فکر می کنم احتمالا اینجا کمتر از بیشتر جا ها یا کمتر از خیلی جا ها وجود دارد.

او همچنین اذعان کرد که نژادپرستی بر زندگی مردم در آمریکا تاثیر می گذارد و آن را مایه تاسف خواند.

درباره کره شمالی

کتاب وودوارد همچنین ده ها نامه میان آقای ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را ذکر می نماید.

در این نامه ها، که آکنده از زبانی رنگین هستند، کیم مکررا دونالد ترامپ را جناب عالی خطاب می نماید و اشاره می نماید که دوستی عمیق و مخصوص آن ها جادو خواهد نمود.

سایر روسای جمهور

بنابه گزارش ها ترامپ به باب وودوارد گفت که او احساس می نماید به سلف او باراک اوباما بیش از حد بها داده شده.

بنابه گزارش ها او گفت: فکر نمی کنم اوباما باهوش است؛ و فکر نمی کنم سخنگوی بزرگی است.

به گزارش سی ان ان ترامپ به این گزارشگر گفت که جورج دبلیو بوش یک احمق بی شعور به نظر می رسید، که واقعا بود.

منبع: فرارو

به "افشاگری جدید علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری جدید علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید