ایران به دنبال جذب سرمایه خارجی در پساترامپ

به گزارش فروشگاه لباس، خبرنگاران : ماه آینده کنفرانسی با هدف جذب سرمایه گذاران اروپایی که می خواهند در صورت لغو مجدد تحریم های آمریکا از بازارهای ایران بهره مند شوند، برگزار خواهد شد.

ایران به دنبال جذب سرمایه خارجی در پساترامپ

به گزارش فروشگاه لباس به نقل از تسنیم و به نقل از بلومبرگ، ماه آینده کنفرانسی با هدف جذب سرمایه گذاران اروپایی که می خواهند در صورت لغو مجدد تحریم های آمریکا از بازارهای ایران بهره مند شوند، برگزار خواهد شد.

بر اساس بیانیه ای که برگزارکنندگان این کنفرانس منتشر کرند، مجمع تجارت اروپا و ایران که توسط اتحادیه اروپا حمایت اقتصادی می گردد، از 14 تا 16 دسامبر برگزار می گردد و اولین نشست در طی دو سال اخیر است.

بر اساس این گزارش، کنفرانس های بین المللی درباره اقتصاد، تجارت و بخش های بانکی ایران پس از توافق هسته ای سال 2015 بین ایران، ایالات متحده، اتحادیه اروپا ، روسیه و چین افزایش یافته بود، اما پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال 2018 از این توافق خارج شد و تحریم های فلج کننده ای علیه جمهوری اسلامی وضع کرد، این گونه نشست ها عملا ناپدید شدند.

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا متعهد شده است که این کشور را به توافق هسته ای ایران یعنی توافقنامه ای که دولت اوباما در زمان معاونت بایدن اجرا نموده بود، بازگرداند.

وی بیان کرد که در ازای اقدام مشابه آمریکا و لغو تحریم ها، می خواهد ایران به پیروی کامل از این توافقنامه برگردد.

این کنفرانس سرمایه گذاری در حال حاضر توسط مرکز تجارت بین المللی سازمان ملل متحد، آژانسی که مشترکاً تحت مدیریت سازمان ملل و سازمان تجارت جهانی می باشد و سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "ایران به دنبال جذب سرمایه خارجی در پساترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به دنبال جذب سرمایه خارجی در پساترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید