بارش برف و وقوع کولاک در چهار استان

به گزارش فروشگاه لباس، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تقویت سامانه بارشی آورده است: بارش برف، کاهش دما و یخبندان، رخداد مه و کاهش دید افقی و در مناطق کوهستانی وقوع کولاک برف فردا (11 اسفندماه) برای استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات جنوب غرب اصفهان و ارتفاعات شرق خوزستان پیش بینی می گردد.

بارش برف و وقوع کولاک در چهار استان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، در پی حاکمیت این شرایط جوی اختلال در تردد، پدیده مه، کاهش دید، تاخیر یا لغو پروازها، کولاک در گردنه های برفگیر و کوهستانی، احتمال رخداد بهمن در مناطق مستعد، لغزندگی و کولاک برف در جاده ها به ویژه جاده های روستایی دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از سفر های برون شهری به ویژه در مناطق کوهستانی، آمادگی ماشین آلات برف روبی و نمک پاشی، تجهیز خودرو ها به امکانات ایمنی و گرمایشی، پرهیز از صعود کوهنوردان، اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه و پرهیز از انجام پرواز های هواپیما های سبک و هلیکوپتر توصیه می نماید.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

افزایش غلظت آلاینده ها در تهران و کرج

علاوه بر این سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زرد رنگ دیگری از پایداری جو، سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده ها در برخی مناطق کشور خبر داده است.

بر این اساس این شرایط طی امروز و فردا (10 و11 اسفند) در تهران و کرج پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی کشور هشدار داده است که پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در برخی مناطق تا شرایط ناسالم برای همه گروه ها وجود دارد. از این رو کلیه افراد به ویژه سالمندان، بچه ها و افرادی که سابقه بیماری قلبی و ریوی دارند از تردد های غیرضروری خودداری نمایند.

احتیاط در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت نوع سوخت واحد های صنعتی در سطح و حومه کلان شهر ها ازجمله دیگر توصیه های سازمان هواشناسی است.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو

به "بارش برف و وقوع کولاک در چهار استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و وقوع کولاک در چهار استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید