بازار سنگ قبر سکه شد

به گزارش فروشگاه لباس، آمار مرگ و میر با آمدن کرونا جهش یافت اما در سایه پروتکل های سفت و سخت بهداشتی این روزها بازار اغلب امور مربوط به خدمات برگزاری مراسم های ختم و عزاداری و مجالس ترحیم و تسلیت به حالت تعلیق درآمده است؛ با این حال ظاهرا آنهایی که دستی در تراش و فروش سنگ قبر اموات دارند، کسب و کارشان سکه است.

بازار سنگ قبر سکه شد

رئیس اتحادیه سنگ فروشان شهرستان شهر ری گفت: فروش سنگ قبر در مقابل حجم بالای سنگ فروشی ارزش اقتصادی آنچنانی ندارد و فروش سنگ قبر رقم قابل توجهی به حساب نمی آید.

تصور کنید 300 نفر در روز به واسطه کرونا در کل کشور فوت می نمایند و 100 نفر آن در تهران باشند، 100 متر مربع سنگ برای قبر مورد استفاده برای تهران افزوده شده است و این حجمی نیست که بخواهیم بگوییم بازار سنگ فروشان رونق گرفته است؛ اما شرایط کرونایی موجب افزایش مرگ و میر شده است و به نوعی بازار سنگ قبر فروشان را داغ نموده است.

سنگ قبر براساس نوع جنس قیمت های مختلفی دارد؛ از یک میلیون و 200 هزار تومان تا 50 میلیون تومان یک متر مربع سنگ قبر در بازار معامله می گردد که هزینه نصب و کنده کاری نیز به حساب می آید.

متاسفانه بعضی سنگ فروشان قبر کمی بی مهری می نمایند و توجهی به شرایط حال هموطنان نمی نمایند؛ 90 درصد موارد شکایتی به اتحادیه مربوط به سنگ فروشان قبر است.

منبع: گسترش نیوز

منبع: خبرگزاری آریا

به "بازار سنگ قبر سکه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سنگ قبر سکه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید