بایدن: دوبار رای دادن جرم است ، کارهای ترامپ را هیچکدام از روسای جمهور آمریکا انجام نداده اند

به گزارش فروشگاه لباس، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به اظهارات ترامپ مبنی بر دو بار رای دادن واکنش نشان داد.

بایدن: دوبار رای دادن جرم است ، کارهای ترامپ را هیچکدام از روسای جمهور آمریکا انجام نداده اند

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه لباس به نقل از هیل، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا دونالد ترامپ را به کوشش برای تضعیف انتخابات متهم کرد.

جو بایدن روز آدینه در نشستی خبری با بیان اینکه دو بار رای دادن جرم است، گفت: ترامپ با دعوت از رأی دهندگان برای حضور در پای صندوق رأی بعد از رأی دادن پستی به دنبال آن است تا انتخابات را تضعیف کند.

وی اضافه کرد: من معتقدم هدف از این اقدام این است که آنقدر هرج و مرج ایجاد گردد تا فارغ از نتیجه ای که حاصل می گردد، در انتخابات ابهام ایجاد گردد.

بایدن ادامه داد: دلیل اظهارات ترامپ باید این باشد، چرا که وی چیز هایی می گوید و کار هایی انجام می دهد که تا جایی که من اطلاع دارم هیچ رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا انجام نداده است.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین در بخشی دیگر از سخنانش به سخنان توهین آمیز ترامپ در خصوص سربازان جان باخته جنگ جهانی اول واکنش نشان داده و دونالد ترامپ را فاقد صلاحیت برای ریاست جمهوری دانست.

روزنامه آتلانتیک روز پنج شنبه گزارش داده بود که ترامپ در نوامبر 2018 و پیش از ملاقات از گورستان سربازان آمریکایی جان باخته در جنگ جهانی اول، کشتگان و اسرای آمریکایی آن دوران را ساده لوح و بی عرضه خوانده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در یکی از عجیب ترین اظهارات خود، به مردم کشورش پیشنهاد داد که در انتخابات پیش رو، دو بار رأی بدهند!

وی این اقدام را آزمونی برای صحت اعتبار رأی گیری پُستی عنوان نموده که به زعم وی جز فساد و تقلب، ارمغان دیگری برای ایالات متحده به همراه ندارد.

توجیه رئیس جمهور آمریکا این است که اگر شیوه غیرحضوری رأی گیری پُستی آنگونه که دموکرات ها می گویند بی عیب و نقص است؛ چنانچه فردی به وسیله آن اقدام به ارسال رأی کند؛ به طور اتوماتیک قادر نخواهد بود که در روز انتخابات، به طور حضوری رأی خود را به صندوق بیندازد.

اما اگر به رغم ارسال پُستی رأی، مردم همچنان قادر به مشارکت حضوری در انتخابات باشند؛ پس ریگی به کفش دموکرات هایی است که مروج ایده رأی گیری پُستی هستند.

ترامپ بار ها مدعی شده که دموکرات ها قصد دارند با توسل به شیوه های غیرحضوری رأی گیری، نتیجه انتخابات را به نفع خود دستکاری نمایند.

در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ، اتحادیه آزادی های مدنی خطاب به مردم هشدار داد که پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا غیرقانونی است و نباید به سخنان وی توجه کرد.

در همین حال، ویلیام بار دادستان کل آمریکا در دفاع از ترامپ مدعی شد: نمی دانم قوانین رأی گیری در هر ایالت چگونه است؛ اما رأی گیری پستی فسادخیز و به منزله بازی با آتش است!

البته، رأی گیری پستی امر تازه ای در آمریکا محسوب نمی گردد و حتی در انتخابات 2016 نیز که نتیجه به نفع ترامپ تمام شد؛ از هر چهار رای دهنده، یک نفر به صورت پستی رأی داده بود.

اما مشکل آنجاست که بیشتر افرادی که از این شیوه رأی گیری استقبال می نمایند؛ از حزب دموکرات هستند و به هر حال بالا رفتن سطح مشارکت دموکرات ها در انتخابات 2020، به نفع ترامپ جمهوریخواه نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بایدن: دوبار رای دادن جرم است ، کارهای ترامپ را هیچکدام از روسای جمهور آمریکا انجام نداده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: دوبار رای دادن جرم است ، کارهای ترامپ را هیچکدام از روسای جمهور آمریکا انجام نداده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید