برسی آخرین تغییرات بودجه سال آینده

به گزارش فروشگاه لباس، خبرنگاران: یک کارشناس مالی با تاکید بر تغییرات خوب لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، توضیح داد: اصلاحات صورت گرفته در کمیسیون تلفیق می تواند نقدها به بودجه را کمتر کند.

برسی آخرین تغییرات بودجه سال آینده

به گزارش فروشگاه لباس به نقل از ایسنا، پدرام کاویان با اشاره به اینکه یکی از اصلاحات خوب اجرا شده در لایحه بودجه افزایش وام ازدواج به 100 میلیون تومان برای هر زوج است است: همچنین در کمیسیون تلفیق مالیات پلکانی نیز لغو شد، که امری نادرست و به نفع ثروتمندان است. از طرف دیگر تصویب مالیات بر دارایی های لوکس اتفاق خوبی بود که در این کمیسیون رخ داد تا در کشور ما نیز همانند کشورهای پیشرفته، این مالیات اجرا گردد.

کاویان اضافه کرد: البته مالیات بر دارایی های لوکس شامل 90 درصد از جامعه نمی گردد، ولی اقدامی رو به جلو است.

این کارشناس مالی بیان نمود: در بودجه 1399، مالیات بر درآمدهای پزشکان نیز هنوز به وقت خود باقی است. منتهی اگر این نوع مالیات مبتنی بر کد ملی پزشکان باشد، درآمدهای دولت از مالیات این قشر افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در بودجه 1399 پیشنهادی مطرح شده است که بیمه ها از خدمات درمان ناباروری حمایت نمایند. در حال حاضر این خدمات مشمول بیمه نمی شوند و هزینه گزافی را نیز به مردم تحمیل می نمایند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، اقدامات مثبتی در زندگی مردم رخ خواهد داد.

کاویان با حضور در برنامه پایش با بیان اینکه هزینه درمان نابارآوری به اندازه حقوق یکسال کارگران است، گفت: شرکت های بیمه هنوز این موضوع را قبول نکرده اند و کارشناسان بیمه ای اتوبوسی در حال رفت و آمد به مجلس هستند تا این موضوع در کمیسیون تلفیق رای نیاورد.

وی اضافه کرد: با آنالیز درآمدهای خانوارها این نتیجه حاصل می گردد که زوجین نابارور در مراکز دولتی 50 درصد و در مراکز خصوصی 130 درصد درآمد خود را باید بابت درمان ناباروری بپردازند. به عبارت دیگر درمان این موضوع در مراکز دولتی 20 میلیون تومان و در مراکز خصوصی 50 میلیون تومان هزینه دارد.

این کارشناس مالی گفت: کلا 20 درصد زوجین کشور معادل 3.5 میلیون زوج نابارور هستند ولی کل ظرفیت خدمات دهی به علت کمبود پزشک 30 هزار سیکل درمان است. بر اساس برآوردها، خرید خدمت این میزان سیکل درمان کمتر از 200 میلیارد تومان می گردد که این رقم در بودجه کشور، عددی ناچیز است. این پول در حال حاضر در بودجه کشور وجود دارد و تنها باید ردیف برای آن اختصاص داد.

کاویان اضافه کرد: با وجود این بیمه ها ساز مخالف می زنند. بیمه ها بیان می نمایند که هزینه این خدمات 5 هزار میلیارد تومان است. چرا که آنها هزینه درمان 3.5 میلیون زوج را برآورد می نمایند، در عین حال که خدمت دهی به همه زوج ها امکان پذیر نسیت.

این کارشناس مالی در خاتمه بیان نمود: درخواست از نمایندگان، تصویب حمایت از این خدمات است تا فرایند مثبتی در زندگی انها ایجاد گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "برسی آخرین تغییرات بودجه سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برسی آخرین تغییرات بودجه سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید