تعداد بسیار کمی از اغتشاشگران آبان در بازداشت هستند

به گزارش فروشگاه لباس، رئیس سازمان زندان ها گفت: از زمان اجرای طرح شرایط تخفیف در مجازات 4هزار زندانی پس از بررسی مجدد پرونده ها از زندان آزاد شدند.

تعداد بسیار کمی از اغتشاشگران آبان در بازداشت هستند

به گزارش گروه اجتماعی فروشگاه لباس، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها در حاشیه جلسه مسئولان عالی قضایی در مورد بررسی شرایط پرونده تمام زندانیان و تسریع در امور آن ها گفت: این طرح در حال اجراست به طوری که از اوایل هفته در استان خراسان رضوی آغاز شده و تمام زندانیان چهره به چهره شرایط شان بررسی خواهد شد.

وی افزود زندانیانی که شرایط تخفیف در مجازات را وجود داشته باشند به آن ها ابلاغ خواهد شد و می توانند در قالب این طرح از زندان آزاد شوند.

جهانگیر گفت: تا این لحظه 4 هزار نفر توانستند از این طرح استفاده کرده و آزاد شوند.

رئیس سازمان زندان ها در پاسخ به سوالی در مورد آمار بازداشتی های اغتشاشات اخیر گفت: به سرعت به پرونده آن ها رسیدگی شده است.

وی افزود: اکنون تعداد بسیار کمی از این اغتشاشگران در بازداشت هستند و آمار تعداد آن ها همانی است که آخرین بار از سوی سخنگوی قوه قضاییه اعلام شده و آمار جدیدی اکنون در دست نیست.

جهانگیر در مورد انتقال زندانیان از ندامتگاه اوین به تهران بزرگ و گلایه بسکمک از آن ها گفت: انتقال زندانیان برای متهمان در نظر گرفته شده است تا امکان تردد به شعب برایشان راحت تر شود و در بحث ارتباط خانواده های آن ها و وکلا ایشان این طرح مطرح شده تا سریع تر و راحت تر خدمات بگیرند.

وی گفت: بنابراین این طرح در سطح استان تهران به دلیل پراکندگی در این استان در نظر گرفته شده تا متهمان در ندامتگاه اوین حضور یابند و محکومان به ندامتگاه تهران بزرگ منتقل شوند.

جهانگیر بیان نمود: قبلاً زیرساخت های آن فراهم شده، مسائل فضای آن برطرف و قرار است فضای مناسبی برایشان در نظر گرفته شود.

وی افزود: از نظر بهداشتی مسائل رعایت و بازدید های متفاوتی انجام شده است و کمبود ها اکنون برطرف شده اند.

رئیس سازمان زندان ها ادامه داد: پس از اعلام آمادگی استان تهران، مرحله به مرحله اعزام زندانیان آغاز شده است حتی دو تیم به ندامتگاه تهران بزرگ اعزام و با زندانیان از نزدیک گفتگو کرده اند و مسئله ای در این باره گزارش نشده است و حتی مسائل شان نسبت به ندامتگاه اوین کمتر هم شده است و در مجموع راضی بودند.

وی شرح داد: شاید یکی از علل مطرح شده در مورد مسائل ندامتگاه تهران بزرگ، راه دور آن باشد و خانواده ها برای رفت و آمد با مسائلی روبرو باشند به همین دلیل با اتوبوسرانی پیگیری کرده ایم با شهرداری و استانداری نیز توافقاتی شده تا تسهیلاتی را در نظر بگیرند.

جهانگیر گفت: شاید خانواده ها در ایاب و ذهاب و رفت و آمدشان مشکل داشته باشند به همین دلیل این موضوع بر عهده مجموعه شهرداری، استانداری و دولت است تا کمک کنند و زیرساخت های لازم را در نظر بگیرند.

رئیس سازمان زندان ها بیان نمود: قانون گفته نه تنها اوین بلکه تمام زندانیان در شهر های بالای 20 هزار نفر باید به خارج از شهر منتقل شوند و به همین دلیل این طرح دنبال می شود

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعداد بسیار کمی از اغتشاشگران آبان در بازداشت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد بسیار کمی از اغتشاشگران آبان در بازداشت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید