تلفات حمله موشکی به پایگاه مزدوران ائتلاف سعودی به بالای 100 نفر رسید

به گزارش فروشگاه لباس، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن خبر داد که تلفات حمله موشکی شب گذشته جنبش انصارالله به اردوگاه مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی در استان مأرب به بیش از 100 نفر رسیده است.

تلفات حمله موشکی به پایگاه مزدوران ائتلاف سعودی به بالای 100 نفر رسید

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه لباس، محمد الحضرمی وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در دیدار با تیم لیندر کینگ دستیار وزیر امور خارجه آمریکا آخرین تحولات در عرصه یمن را بررسی کرد.

بر اساس اعلام صفحه وزارت خارجه دولت مستعفی یمن در توئیتر، وی در این دیدار به حمله شب گذشته انصارالله یمن به اردوگاه نیروهای ائتلاف سعودی اشاره کرد و گفت که در این حمله بیش از 100 نفر کشته و ده ها نفر دیگر نیز مجروح شدند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن شنبه شب (دیشب) در واکنش به حملات اخیر ائتلاف سعودی و متحدانش، یک پایگاه نیروهای دولت مستعفی یمن در مأرب (در شمال شرق یمن) را با موشک هدف گرفتند.

عبد ربه منصور هادی که مقیم عربستان سعودی است، در واکنش به این عملیات، بدون هیچ اشاره ای به حملات شدید چند روز اخیر ائتلاف به نَهِم و دیگر مناطق استان صنعاء، در اتهاماتی مدعی شد، انصارالله تمایلی به صلح ندارد و ابزاری برای دستورکارهای ایران در منطقه است. (جزئیات بیشتر)

در چهار ماهه اخیر بعد از حمله تلافی جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی (آرامکو) در شهریور گذشته، صنعاء در اقدامی برای ابراز حسن نیت خود جهت دستیابی به توقف جنگ، اقدامات جنگی را به شکل یک طرفه متوقف کرده بود، اما حملات مکرر عربستان پایان صنعاء را به ازسرگرفتن پاسخ های نظامی وادار کرد و حمله اخیر در مأرب از سخت ترین پاسخ های صنعاء به حملات ائتلاف سعودی و دولت مستعفی است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "تلفات حمله موشکی به پایگاه مزدوران ائتلاف سعودی به بالای 100 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات حمله موشکی به پایگاه مزدوران ائتلاف سعودی به بالای 100 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید