تولید بخشی از تجهیزات درمانی در کشور

به گزارش فروشگاه لباس، تهران (پانا) - رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت گفت اکنون نزدیک به 40 درصد از ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کشور در داخل تولید می­ شود.

تولید بخشی از تجهیزات درمانی در کشور

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید محمد مهدوی هادوی گفت: با ابتکار مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیأت مؤسس انجمن تخصصی ماشین سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور تأسیس و شروع به کار کرد. انجمن تخصصی ماشین سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور، با رویکرد هم اندیشی، همکاری و هم افزایی و با هدف ارتقای توانمندی و توسعه و تعمیق ساخت داخل و پیگیری مطالبات صنفی تشکیل و در چارچوب قوانین فعالیت خواهد کرد.

رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت گفت: این انجمن متشکل از واحدهای صنعتی که در طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش بهداشت و درمان کشور فعالیت دارند تشکیل می شود.

هادوی یادآور شد: این انجمن با حضور در جلسات مشورتی و تصمیم سازی صنعت بهداشت و درمان کشور به عنوان بازوی مشاوره ای وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید قطعه و تجهیزات و ماشین الات فعال خواهد بود و به مرور فعالیت های غیر حاکمیتی دولت در این حوزه در راستای سیاست های کلی نظام و تبصره ذیل ماده 150 قانون برنامه پنجم توسعه به این انجمن محول می شود.

وی گفت: هم اینک حدود 40 درصد از ماشین الات و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کشور در داخل تولید می شود. امید است با برنامه ریزی اجرا شده و استفاده از ظرفیت های قانونی در حمایت از تولید ملی تجمیع تقاضا و تأمین اعتبار لازم جهت انجام تولیدات جایگزین واردات، این میزان افزایش یابد.

لازم به ذکر است، هم اینک بخشی از نیازمندی های بخش درمان کشور نظیر ماشین الات تولید انواع کرم قرص و بسته بندی بلیستر، درام درایر، هموژنایزر، میکسر و انواع پرکن در داخل کشور تولید می شود. در نظر است با حمایت از شرکت های فعال در این حوزه، توان طراحی، مهندسی و راه اندازی خطوط دارویی کشور تقویت شده و به زودی شاهد راه اندازی کامل کارخانجات توسط متخصصین ایرانی باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تولید بخشی از تجهیزات درمانی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید بخشی از تجهیزات درمانی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید