جان باختن 39 نفر به دلیل شرایط بد آب و هوایی در افغانستان

به گزارش فروشگاه لباس، اداره ملی مبارزه با حوادث افغانستان اطلاع داد که از یکشنبه تا به امروز 39 نفر جان خود را به دلیل شرایط بد آب و هوایی در این کشور از دست دادند.

جان باختن 39 نفر به دلیل شرایط بد آب و هوایی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای فروشگاه لباس، اداره ملی مبارزه با حوادث افغانستان اعلام نمود که به دلیل شرایط بد آب و هوایی در این کشور از روز یکشنبه تا به امروز دستکم 39 نفر جان خود را دست دادند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این وزارتخانه اضافه نمود که در این چهار روز به دلیل بارش شدید برف، سیلاب و نیز رانش زمین حدود 300 خانه آسیب دیده اند.

در روز دوشنبه نیز دمای هوای کابل به منفی 15 درجه سانتیگراد کاهش یافت و مردم برای رفت و آمد در جاده های پوشیده در برف دچار مشکل بودند.

براساس این گزارش، مقامات برای بازکردن راه های مواصلاتی و بزرگراه ها که به دلیل بارش شدید برف و بهمن مسدود شده کوشش می نمایند و بالگردهای نظامی در حال تخلیه مردم هستند.

بارش شدید برف در حالی جریان دارد که به گفته سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین افغانستان نزدیک به 400 هزار نفر در افغانستان به دلیل جنگ و حوادث طبیعی از خانه های خود آواره هستند و دستکم 95 هزار خانوار آسیب پذیر محسوب می شوند.

بلخی در اواخر آذر ماه در نشستی که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی مهاجرت برگزار شده بود گفته بود که برای یاری به 28 هزار خانواده آسیب پذیر هیچ بودجه ای وجود ندارد.

اخیراً نیز طالبان با انتشار بیانیه ای از آمادگی این گروه برای همکاری و نتامین امنیت موسسات امدادی و نهادهای خیریه ای اطلاع داد که می خواهند به آسیب دیدگان و نیازمندانی که در بارش های اخیر متضرر شده اند یاری رسانی نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جان باختن 39 نفر به دلیل شرایط بد آب و هوایی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان باختن 39 نفر به دلیل شرایط بد آب و هوایی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید