خبرنگاران احتمال برگزاری جلسات مجلس با فناوری دیجیتالی دوسویه

به گزارش فروشگاه لباس، تهران- خبرنگاران- سخنگوی هیات رییسه مجلس از موافقت هیات رییسه با استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه برای برگزاری جلسات علنی در صورت تداوم بحران کرونا خبر داد و گفت: احتمال می رود ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه 99 امروز به مجلس ارائه شود.

خبرنگاران احتمال برگزاری جلسات مجلس با فناوری دیجیتالی دوسویه

اسدالله عباسی امروز شنبه در جمع فروشگاه لباس در مورد احتمال استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه برای برگزاری جلسات صحن در صورت ادامه بحران کرونا، گفت: امروز این موضوع در هیات رییسه بررسی و در نهایت مقرر شد که اگر بحران کرونا ادامه داشته باشد و ستاد مبارزه با کرونا همچنان برگزاری جلسات صحن را منع کند، از امکان فناوری دیجیتالی و دوسویه به عنوان یک راهکار استفاده شود؛ البته امیدواریم که این بیماری هر چه زودتر از کشور رخت بندد و مجلس نیز مثل سایر دستگاه ها به روال عادی خود برشود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علیرغم منع صریح ستاد مبارزه با کرونا از تشکیل جلسات علنی و غیرعلنی مجلس، نشست هایی توسط کمیسیون های تلفیق لایحه بودجه، بهداشت و همچنین هیات رییسه با رعایت نکات بهداشتی برگزار و تصمیم گیری هایی انجام شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری مردم و همت و تلاش تمامی دست اندرکاران مبارزه با کرونا هر چه سریع تر این معضل کنترل و مدیریت شود اما در صورت تداوم این فرایند، جلسات به صورت دیجیتالی و دوسویه برگزار می شود که البته زمان برگزاری جلسات با استفاده از این فناوری به دلیل پیچیدگی هایی که این امکان دارد، قطعی نیست و به مردم و رسانه ها اعلام خواهد شد.

عباسی اضافه کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته و همکاری میان مرکز فناوری اطلاعات مجلس و وزارت ارتباطات و همچنین راه اندازی سامانه دیجیتال تحت عنوان مجلس یار که در گذشته صورت گرفته بود، می توان از این امکان بهره برد و موضوعات مهم کشوری را مورد بحث و بررسی قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه احتمال می رود امروز شورای نگهبان ایرادات لایحه بودجه 99 را به مجلس ارائه کند، اضافه کرد: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در اسرع وقت ایرادات احتمالی را برطرف و به هیات رییسه ارائه می کند.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی از رسانه ها برای انعکاس اخبار مجلس به مردم تشکر کرد و گفت: رسانه ها در سال 98 همکاری بسیار شایسته ای با مجلس داشتند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران احتمال برگزاری جلسات مجلس با فناوری دیجیتالی دوسویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احتمال برگزاری جلسات مجلس با فناوری دیجیتالی دوسویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید