خبرنگاران بیانیه باشگاه پیکان: در زمین شکست خوردند و فرافکنی می نمایند

به گزارش فروشگاه لباس، تهران - خبرنگاران- باشگاه پیکان تهران در واکنش به بعضی اتفاقات و مسائل پیش آمده در جریان برگزاری و خاتمه مسابقه با شهرخودروی مشهد که با رجحان یک بر صفر شاگردان مهدی تارتار به خاتمه رسید، بیانیه ای صادر کرد.

خبرنگاران بیانیه باشگاه پیکان: در زمین شکست خوردند و فرافکنی می نمایند

به گزارش فروشگاه لباس؛ تیم فوتبال پیکان عصر یکشنبه در آخرین ملاقات هفته دوم لیگ برتر باشگاه های ایران با یک گل از سد شهرخودرو عبور کرد.

در خاتمه این ملاقات سیدمهدی رحمتی سرمربی جوان شهرخودرو با بیان اینکه باید علاوه بر حضور در کلاس های مربیگری یکسری ریزه کاری ها و مسائلی که دیگر همکارانش بلد هستند را یاد بگیرد، گفت: باید در زمین مردانه بازی کنیم و اگر قرار باشد با هر برخوردی بازیکنان چند دقیقه روی زمین بخوابند، بهتر است منچ بازی کنیم.

در این راستا باشگاه پیکان بیانیه ای صادر کرد که در متن آن آمده است:

خدارا شاکریم که کادرفنی جدید با رهبری سرمربی اخلاق مدار و باشخصیت تیم، آقای مهدی تارتار خیلی زود با بازیکنان، پرسنل و مدیریت مجموعه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو هماهنگی لازم را پیدا کرد و در دومین ایستگاه لیگ برتر پیروزی ارزشمندی مقابل نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در فصل گذشته حاصل شد.

امروز اعضای باشگاه پیکان تهران که با شعار مبارزه، کار سخت و تعقیب تا خاتمه کار خود را جلو می برند، از این 3 امتیاز دلچسب خوشحالند و به خودشان بابت اتحاد و همدلی موجود در این مجموعه می بالند اما ظاهرا بعضی قصد دارند با عوام فریبی و رفتارهای منسوخ و نخ نما که دور از مسائل اخلاقی است، از زیر بار مسئولیت شکست شانه خالی نموده و زحمات شبانه روزی اجرا شده در تیم پیروز میدان را لوث نمایند.

دور از ذهن هم نیست؛ آنها که ادعای فوتبال بازی کردن دارند(ولو در سطوح پایین) و حال در جرگه مدیران، از روی سکو تیم خود را راهنمایی می نمایند، مقابل پیکان که به جرات می توان گفت یکی از ارزان ترین تیم های لیگ برتر است، در مستطیل سبز شکست خوردند و حالا بیرون از زمین به سبک مدیریت سنتی دهه های قبل در پی فرافکنی می گردند. آنها که در طول سال های طولانی فوتبالشان دم از مردانگی و حرفه ای گری می زدند، حالا که به نیمکت و پست های مدیریتی رسیده اند، اخلاق را از یاد برده اند و الفاظی در کنار زمین به کار می برند که در هیچ فرهنگی جایی ندارد. همان هایی که با توصیه و سفارش از روی سکو دستورات فنی و نکات تاکتیکی را به نیمکت تیم منتقل می نمایند و داعیه فنی دارند؛ همان مدیرانی که فردی را به عنوان سرمربی تیم خود برمی گزیند که فصل گذشته به خاطر عدم رعایت اصول اخلاقی و انضباطی از سوی کادرفنی سابق کنار گذاشته شده بود.

انگار بعضی نامه چند روز قبل وزیر ورزش را مبنی بر اینکه مسابقات فوتبال فقط برای شادابی مردم در قرنطینه ادامه یافته، فراموش نموده اند که اینگونه ارزش ها را زیر پا می گذارند و حرمت ها می شنمایند. چه خوب است در روزهایی که شاهد فوت هموطنان عزیزمان براثر ابتلا به یک ویروس منحوس هستیم، بیشتر مواظب دوستی ها باشیم و به خاطر برد و باخت های فوتبالی خاطرات خوب گذشته را فراموش نکنیم. در ادبیات فوتبالی بعد از پیروزی نیازی به صحبت آنچنانی نیست، چه برسد به باخت که هرگز نباید صحبت کرد. کاش بدانیم که قرار نیست با یک شکست زیر میز بزنیم و از کاه کوه بسازیم تا شاید توجیهی برای ناکامی مان پیدا کنیم.

در آخر اینکه، موسسه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو (پیکان) از کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال خواستار رسیدگی به اتفاقات اتفاق افتاده در خاتمه مسابقه با شهرخودروی مشهد است؛ امید می رود که ناظران و مسئولان برگزاری مسابقه همه الفاظ رد و بدل شده را بدون هیچ صلاحدیدی گزارش نمایند و آنچه ما آن را هتک حرمت می دانیم، بی پاسخ نماند. با احترام به فوتبال.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیانیه باشگاه پیکان: در زمین شکست خوردند و فرافکنی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیانیه باشگاه پیکان: در زمین شکست خوردند و فرافکنی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید