خبرنگاران 60 درصد سوادآموزان شیروانی روستایی هستند

به گزارش فروشگاه لباس، بجنورد- خبرنگاران- رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: 60 درصد از سوادآموزان این شهرستان که سال گذشته آموزش دیدند ساکنان مناطق روستایی بودند.

خبرنگاران 60 درصد سوادآموزان شیروانی روستایی هستند

سیدحسن باقرزاده، آدینه در گفت و گو با خبرنگار فروشگاه لباس با بیان اینکه 920 نفر پارسال در گروه سنی 10 تا 49 سال در این شهرستان دوره های سوادآموزی را گذراندند، اضافه کرد: 20 درصد این افراد مرد و 80 درصد زن بودند.

وی سهمیه سوادآموزی معین شده برای این شهرستان در سال گذشته را 912 نفر بیان کرد و گفت: شیروان بیشتر از سهمیه خود سوادآموز جذب کرد که در دوره های سوادآموزی 390 نفر، در تحکیم 330 نفر و انتقال نیز 208 نفر جذب کلاسهای آموزشی شدند.

باقرزاده اضافه کرد: برای سوادآموزان دوره تحکیم 32 کلاس درس و دوره انتقال 18 کلاس درس برگزار گردید که دوره های سوادآموزی هم به صورت فرد به فرد بوده است و 100 نفر آموزش دهنده در این زمینه مشارکت داشتند.

رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: مدت زمان آموزش در کلاس های سوادآموزی 400 ساعت، انتقال 600 ساعت و تحکیم 200 ساعت بود که باید تا سرانجام اردیبهشت ماه ادامه می یافت ولی با توجه به انتشار ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، کلاس ها به صورت غیرحضوری و فراوری محتوا برگزار می گردد.

شیروان با 156 هزار نفر، دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی است که طبق سرشماری سال 95، 6 هزار و 45 بی سواد دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 60 درصد سوادآموزان شیروانی روستایی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 60 درصد سوادآموزان شیروانی روستایی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید