ذاکری: دانشجوی کارآفرین باید بتواند چرخه اقتصاد کشور را بچرخاند

به گزارش فروشگاه لباس، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: مهارت دار بودن دانشجویان و فارغ التحصیلان به معنای کارآفرین بودن آنها نیست چرا که دانشجوی کارآفرین باید خلاق و مولد باشد و بتواند در چرخه اقتصادی کشور نقش مؤثری ایفا کند.

ذاکری: دانشجوی کارآفرین باید بتواند چرخه اقتصاد کشور را بچرخاند

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی فروشگاه لباس با اشاره به اینکه در دانشگاه ها هنوز پرسنل در حوزه پژوهش وجود ندارد، گفت: مهارت دار بودن دانشجویان و فارغ التحصیلان به معنای کارآفرین بودن آنها نیست چرا که دانشجوی کارآفرین باید خلاق و مولد باشد و بتواند در چرخه اقتصادی کشور نقش مؤثری ایفا کند، چرا که امروز بیش از هر زمان دیگری ما احتیاج به تولید در حوزه تکنولوژی داریم.

تدریس درس کارآفرینی به صورت اختیاری برای دانشجویان

وی اضافه نمود: دانشگاه علم و صنعت ایران از سال گذشته درس کارآفرینی را به صورت اختیاری در بین سایر دروس اضافه نمودیم که این خود به این معنی است که ما می خواهیم ارزش کارآفرینی را زیاد کرده و با خلق ثروت ضرورت این رشته را نشان دهیم.

برای رسیدن به دانشگاه نسل 3 زمان زیادی لازم است

ذاکری شرح داد: متأسفانه یکی از خلاء هایی که وجود دارد این است که هنوز ساختار دانشگاه های ما مربوط به نسل اول است، به این معنی که همچنان هنوز پرسنل در حوزه پژوهش وجود ندارد. این در حالی است که راهبرد دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم بوده و این اتفاق افتاده است اما برای رسیدن به این جایگاه زمان زیادی لازم است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ذاکری: دانشجوی کارآفرین باید بتواند چرخه اقتصاد کشور را بچرخاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذاکری: دانشجوی کارآفرین باید بتواند چرخه اقتصاد کشور را بچرخاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید