سردبیر مجله پزشکی لانست: سخنان بعضی سیاستمداران آمریکایی درباره کرونا ناامیدکننده است

به گزارش فروشگاه لباس، سردبیر مجله پزشکی لانست با اشاره به اینکه تاثیر منفی اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا به اندازه خود ویروس می تواند خطرناک باشد، گفت: سخنان بعضی سیاستمدارن آمریکایی در این باره ناامیدکننده است.

سردبیر مجله پزشکی لانست: سخنان بعضی سیاستمداران آمریکایی درباره کرونا ناامیدکننده است

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه لباس به نقل از رادیو بین المللی چین، ریچارد هورتون سردبیر مجله پزشکی لانست با اشاره به قابل استفاده بودن بسیاری از تجربیات چین در مبارزه با کرونا از جمله ایجاد بیمارستان صحرایی موقت گفت: بسیاری از بیماران خفیف می توانند در بیمارستان صحرایی مورد درمان و مراقبت قرار گیرند و درصورت حادتر شدن شرایط آنها، به بیمارستان های دیگر منتقل می شوند. این یک ایده بسیار خوب است که هم منابع بیمارستانی و ظرفیت آن برای درمان مبتلایان و هم قرنطینه مؤثر مبتلایان تضمین می گردد.

هورتون با بیان آنکه چین به یک کشور قدرتمند از نظر علمی در دنیا تبدیل شده است و یکی از کشورهای پیشرو در زمینه انتشار مقاله های علمی در لانست است گفت: این امر مدیون کوشش و سرمایه گذاری دولت چین در 20 سال گذشته است و عامل مهمی درباره موفقیت چین در مبارزه با کرونا به شمار می رود. با این حال، تأسف آور این است که چین به عنوان یک کشور قدرتمند در زمینه علم پزشکی و درمانی تلقی نمی گردد. امیدوارم پس از کرونا، کشورهای بیشتری از خدمات چین در مبارزه با بیماری های همه گیر آگاه شوند و کارشناسان و پژوهشگران چینی بیشتری در سطح دنیای مشغول فعالیت نمایند.

ریچارد هورتون در باره شایعاتی مانند نظریه توطئه درباره منشا ویروس گفت: بسیاری از این شایعات مضحک و خنده دار است و تنها از آن جهت مهم می گردد که می تواند بر فرایند مبارزه با کووید-19 تأثیر منفی بگذارد. ما باید منشاء ویروس را شناسایی کنیم و با برخورد علمی دربارۀ آن تحقیق کنیم، نباید بگذاریم نظریه توطئه در اندیشۀ ما اختلال ایجاد کند.همان طور که مدیرکل سازمان دنیای بهداشت گفت: در در حال مبارزه در جبهه ادامه دارد، یکی با شیوع ویروس و دیگری با انتشار اطلاعات نادرست. تأثیرات منفی انتشار اطلاعات نادرست در بسیاری از موارد با شیوع ویروس برابر است و آسیب جدی به مردم وارد می کند.

ریچارد هورتون در راستای بی اهمیت بودن جستجوی بیمار صفر (نفر اولی که ویروس مبتلا شده) از کوشش برای یافتن بیمار صفر مبتلا به بیماری ایدز در دهه 80 قرن گذشته سخن به میان آورد و گفت: این اقدام می تواند به مسائلی چون بدنامی و تبعیض دامن بزند و ارزش چندانی ندارد. از سوی دیگر، ما باید منشاء ویروس را بشناسیم و بدانیم که از کجا آمده و از چه مسیری سرایت می نماید تا خطر آلوده شدن انسان را کاهش دهیم.

سردبیر لانست در بخش دیگری از سخنان خود با ستایش سطح توسعه علمی و به ویژه پزشکی آمریکا گفت: بسیاری از دکتران و پژوهشگران در مبارزه با کووید 19 خوب عمل کردند که از جمله آنها می توان به آنتونی فائوچی رییس موسسه مقابله با آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و دکتر دبورا برکس مسئول کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید اشاره نمود اما ناامیدنماینده آن است که بعضی سیاستمداران آمریکایی با انتشار نظریه توطئه از بعضی طرح های درمانی تأیید نشده پشتیبانی کردند و به انتقاد مستقیم از دیگر کشورها و سازمان های بین المللی پرداختند که چنین اقداماتی هیچ کمکی به هیچکس نمی نماید. آنچه باید انجام گردد، تقویت همکاری در زمینه مقابله با چالش شیوع ویروس است. با ایجاد تفرقه بین کشورها و ملت ها نمی توان به طور مؤثر با تهدید مشترک پیشِ روی بشر مقابله کرد.

ریچارد هورتون گفت: سازمان دنیای بهداشت از 30 ژانویه، شیوع کوود 19 را یک رویداد اضطراری برای بهداشت دنیا مطرح کرد که یک هشدار به سراسر دنیا بود. دکتر تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان دنیای بهداشت نیز درباره آمادگی کشورها برای جلوگیری از شیوع این ویروس هشدار داده بود اما جای تأسف است که بسیاری از کشورها به این هشدارها اهمیتی ندادند و باعث جان باختن ده ها هزار نفر شدند که می شد از آن جلوگیری کرد.

این کارشناس گفت: با توجه به شرایط وو هان که از 23 ژانویه تا شروع آوریل و ظرف حدود 10 هفته توانست شیوع بیماری را به طور کامل مهار کند می توان دریافت که با تدابیر جدی از جمله قرنطینه، موج اول شیوع بیماری ظرف حدود 10 هفته سرانجام می یابد. با این حال، انجام تدابیر پیشگیرانه از جمله فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی بسیار مهم است. در چنین شرایطی از شیوع مجدد ویروس پیشگیری خواهد شد. بین 6 تا 12 ماه آینده، به احتمال زیادی واکسنی برای آن فراوری خواهد شد و سال آینده در مدت زمانی مشابه می توان از این واکسن استفاده کرد تا مردم در برابر ویروس ایمن شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سردبیر مجله پزشکی لانست: سخنان بعضی سیاستمداران آمریکایی درباره کرونا ناامیدکننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردبیر مجله پزشکی لانست: سخنان بعضی سیاستمداران آمریکایی درباره کرونا ناامیدکننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید