صدور معافیت حقوق گمرکی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی

به گزارش فروشگاه لباس، صادقی نیارکی گفت: مجوزهای معافیت از پرداخت حقوق ورودی برای ماشین آلات و تجهیزات خط تولید با توافق وزارت صمت و گمرک تسهیل شد.

صدور معافیت حقوق گمرکی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی

به گزارش، مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع امروز طی نشست مشترک با مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی و مدیران و مشاوران معاونت امور صنایع وزارت صمت از اتخاذ تدابیری برای ترغیب سرمایه گذاران به حضور در عرصه های صنعتی خبرداد و گفت: طی توافق با گمرک جمهوری اسلامی فرایند ورود تجهیزات خطوط تولید، تسهیل و معافیت هایی برای صنعتگرانی که برای توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعت نیازمند واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی هستند، در نظر گرفته شد.

او تحقق جهش تولید را مستلزم بهبود مستمر فضای کسب و کار و کاهش بروکراسی اداری برشمرد و اضافه نمود: با توافق اجرا شده بین وزارت صمت و گمرک علاوه بر جلوگیری از سردرگمی واحد های تولیدی، مراحل صدور مجوز های معافیت از پرداخت حقوق ورودی نیز شفاف سازی شد.

صادقی نیارکی معافیت حقوق گمرکی را در کاهش هزینه سرمایه گذاری صنعتی و ترغیب تولیدگران به عرصه تولید، موثر برشمرد و اضافه نمود: تکمیل خطوط تولید نیازمند تجهیزات و ماشین آلات صنعتی است و تسهیل این فرآیند، شرایط را برای تسریع در تکمیل خطوط تولید و افزایش اشتغالزایی فراهم می کند.

توسعه صادرات ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در ادامه با اشاره به توافق اجرا شده با گمرک توضیح داد: ماشین آلات خط تولید، تجهیزات اصلی و جانبی خط تولید، انواع قالب، ابزار آلات مخصوص و ملزومات سرمایه ای خط تولید با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز گمرک جمهوری اسلامی ایران مشمول معافیت از پرداخت حقوق ورودی موضوع بند (غ) ماده 119 قانون امور گمرکی هستند.

او در پایان از همکاری کامل گمرک ایران به ویژه حوزه معاونت فنی و امور گمرکی در حمایت از تولید ملی تشکر و قدردانی ویژه به عمل آورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "صدور معافیت حقوق گمرکی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور معافیت حقوق گمرکی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید