صنعاء: از ابتدای سال جاری 80 هزار نفر در یمن به وبا مبتلا شده اند

به گزارش فروشگاه لباس، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن از ابتلای هشتاد هزار یمنی به وبا از شروع سال جاری تا کنون اطلاع داد.

صنعاء: از ابتدای سال جاری 80 هزار نفر در یمن به وبا مبتلا شده اند

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه لباس، یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن اعلام نمود، از شروع سال میلادی جدید (2020) تا کنون تعداد مبتلایان به وبا از 80 هزار نفر گذشته است.

بر اساس گزارش البوابه الاخباریه الیمنیه، الحاضری ادامه داد، تنها در روز آدینه گذشته پانصد فرد مشکوک به وبا ثبت شدند و این بیماری با شروع محاصره یمن در سال 2015 گریبانگیر یمنی ها شده است.

وی توضیح داد، شرایط بهداشتی در یمن به خاطر سیل، جنگ و محاصره متشنج است. در نتیجه بارش باران و سیل پشه های ناقل این بیماری زیاد شده اند و بر تعداد مبتلایان افزوده اند.

این خبر در حالی اعلام می گردد که ویروس کرونا نیز به یمن وارد شده و بر نگرانی ها افزوده است.

بیست و دوم فروردین اولین مورد مبتلای قطعی به کووید-19 در شهر الشحر استان حضرموت در شرق یمن اعلام شد.

در پی اعلام این خبر، مقامات محلی در عدن واقع در جنوب یمن -که دولت مستعفی آن را پایتخت خود معرفی نموده- از بستن تمام مسیرهای زمینی به این شهر به عنوان اقدامی پیشگیرانه اطلاع داد.

مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن هم آدینه شب در واکنش به ثبت اولین مورد مثبت ابتلا به کرونا در یمن گفت که مشاهده کرونا در این کشور توقف جنگ و درگیری ها را حتمی تر نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "صنعاء: از ابتدای سال جاری 80 هزار نفر در یمن به وبا مبتلا شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: از ابتدای سال جاری 80 هزار نفر در یمن به وبا مبتلا شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید