محمودزاده: افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی قابل قبول نیست ، تصمیمات دولت سطح زیر کشت را کاهش می دهد

به گزارش فروشگاه لباس، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی برای کشاورزان قابل تحمل نیست و سطح زیر کشت محصولات کشاورزی از قبیل گندم را با کاهش شدید روبرو می نماید.

محمودزاده: افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی قابل قبول نیست ، تصمیمات دولت سطح زیر کشت را کاهش می دهد

به گزارش گروه سیاسی فروشگاه لباس، جلال محمودزاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در مورد حذف ارز دولتی واردات کود شیمیایی پتاسه و فسفاته، گفت: دولت با حذف ارز دولتی برای واردات کود شیمیایی فسفاته و پتاسه قیمت این محصول مورد احتیاج کشاورزان در فصل کشت را از 50 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش داده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی فسفاته و پتاسه سطح زیر کشت گندم و هزینه فراوری این محصول استراتژیک را افزایش می دهد، ادامه داد: دولت با تداوم افزایش تنها 20 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم و افزایش هزینه های فراوری کماکان برای تامین احتیاج داخلی باید اقدام به واردات این محصول با قیمتی بیش از 7 هزار تومان کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حذف ارز دولتی واردات کود شیمیایی فسفاته و پتاسه با اهداف سال جهش فراوری مغایرت دارد، بیان کرد: در سال جهش فراوری باید اقداماتی داشته باشیم تا کیفیت و میزان برداشت محصولات کشاورزی افزایش پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی برای کشاورزان قابل تحمل نیست، افزود: تصمیمات دولت در حوزه کشاورزی، سطح زیر کشت محصولات کشاورزی از قبیل گندم را با کاهش شدید روبرو می نماید.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورت عدم تجدید نظر دولت در مورد حذف ارز دولتی واردات کود شیمیایی فسفاته و پتاسه احتیاج به واردات گندم افزایش پیدا می نماید در حالی که ادعای خودکفایی در زمینه این محصول استراتژیک را داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محمودزاده: افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی قابل قبول نیست ، تصمیمات دولت سطح زیر کشت را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: افزایش 10 برابری قیمت کود شیمیایی قابل قبول نیست ، تصمیمات دولت سطح زیر کشت را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید