مقابله با فرایند تخریبی جنگل ها نیازمند مشارکت همه دستگاه ها است

به گزارش فروشگاه لباس، شامگاه پنج شنبه در همایش ملی پاکسازی تفرجگاه ها و مکان های گردشگری بین جاده ای پیغام معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این همایش قرائت شد.

مقابله با فرایند تخریبی جنگل ها نیازمند مشارکت همه دستگاه ها است

در متن این پیغام آمده است: جنگل های ایران در سرزمین خشک و نیمه خشک ما قرن هاست که در مقابل عوامل مختلف پایداری نموده اند تا بمانند و ایرانیان را از منافع بی شمار خود بهره مند سازند. جنگل هایی که فراوری آب، محصولات غذایی، حفاظت از خاک، تلطیف هوا و منظر زیبا ، بخشی از خدمات آنها بوده، در حالی که فقط شش درصد از مساحت کشور را دارند و در معرض تخریب جدی هستند.

ابتکار در این پیغام عوامل ویرانگر جنگل های کشور به خصوص جنگل های با ارزش خطه شمال را تغییر کاربری، ویلا سازی، قاچاق چوب و انباشت زباله نام برده و تاکید نموده است: بی شک ایستادگی در مقابل این فرایند تخریبی، همکاری همه دستگاه ها و قوا و مشارکت فعالان جامعه مدنی را می طلبد.

در بخش دیگر این پیغام عنوان شده حسن انتخاب دوستداران طبیعت و محیط زیست برای حضور در گردنه حیران در تداوم برنامه روز پاکسازی تفرجگاهها و مکان های گردشگری کنار جاده ای در آخرین هفته تعطیلات تابستانی قابل توجه است. چرا که در ماههای اخیر گردنه حیران به نمادی از ضرورت مقاومت در مقابل جنگل خواری تبدیل شده و گردهمایی هوشیارانه شما، پشتوانه ای محکم برای مقابله با سودجویان و متعرضان به انفال است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مقابله با فرایند تخریبی جنگل ها نیازمند مشارکت همه دستگاه ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با فرایند تخریبی جنگل ها نیازمند مشارکت همه دستگاه ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید