مکان سنجی بناهای تاریخی در مقابل سیلاب های احتمالی باید انجام گردد

به گزارش فروشگاه لباس، خبرنگاران/تهران نماینده اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: شناسایی نقاط حادثه خیز و آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای جلوگیری از ورود آب به منازل در حین بارندگی های شدید اهمیت دارد.

مکان سنجی بناهای تاریخی در مقابل سیلاب های احتمالی باید انجام گردد

محمدرضا طالبی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک که ظهر چهارشنبه 25 دی ماه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، بیان نمود: بازدید دوره ای از مسیل ها و لایروبی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: شناسایی نقاط حادثه خیز و آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای جلوگیری از ورود آب به منازل در حین بارندگی های شدید اهمیت دارد.

نماینده اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران اضافه نمود: مکان سنجی بناهای تاریخی، مراکز کشاورزی و دامپروری و نقاط اضطراری از جمله مساجد و سالن های ورزشی برای در امان ماندن از صدمات سیلاب های احتمالی و دیگر حوادث باید انجام گردد.

طالبی ادامه داد: ایران جزو 35 کشور حادثه خیز دنیا است و ما باید آمادگی لازم را هم در دستگاه های اجرایی و نیروهای انسانی و هم در مردم ایجاد کنیم.

در ادامه جلسه محسن خرمی شریف شهردار شهرستان قرچک طی گزارشی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان بیان نمود: احیای رودخانه لات آجی تا مرز شهرستان پاکدشت بصورت صد درصد تکمیل شده و در صورت بروز سیلاب های احتمالی مسئله ای وجود نخواهد داشت.

شهردار قرچک خاطر نشان کرد: همچنین در مسیرهای اصلی و فرعی رودخانه جاجرود با اعتبار 15 میلیارد ریالی اقداماتی صورت گرفت تا در پایین دست روستاهای محمدآباد و ولی آباد مسئله ای وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مکان سنجی بناهای تاریخی در مقابل سیلاب های احتمالی باید انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان سنجی بناهای تاریخی در مقابل سیلاب های احتمالی باید انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید