نمکی: هیچ مسئله ای در تأمین دارو و نیروی درمانی در مناطق سیل زده نداریم

به گزارش فروشگاه لباس، وزیر بهداشت گفت: 169 مادر باردار از محل های پرخطر در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوجستان به محل های امن منتقل شدند و هیچ مسئله ای در حوزه دارو و نیروی انسانی در این مناطق نداریم.

نمکی: هیچ مسئله ای در تأمین دارو و نیروی درمانی در مناطق سیل زده نداریم

به گزارش گروه اجتماعی فروشگاه لباس، سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: گرچه نعمات آسمانی باران، برای مردم استان سیستان و بلوچستان، بعد از مدت های زیاد، خبر های خوشی است، اما فراوانی بارندگی ها، زحماتی را برای آن ها در این استان ایجاد نموده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تجاربی که همکاران بنده در سیلاب های گسترده بهار سال جاری در استان های مختلف داشتند، زحمت همکاران ما در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، کمتر از قبل شد.

وزیر بهداشت افزود: اندوخته های سیلاب های گسترده ابتدای سال باعث شد که قبل از گرفتاری در سیلاب ها، موارد پر خطر حوزه سلامت، مدیریت گردد. خوشبختانه 169 مادر باردار از محل های پرخطر توسط اورژانس به محل های امن منتقل شدند و تمهیدات بسیار خوبی برای ارسال و ذخیره کردن دارو های مورد احتیاج در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اتخاذ شده بود.

نمکی با اشاره به خدمت رسانی سه فروند بالگرد اورژانس هوایی در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، یادآور شد: خوشبختانه حتی یک مورد فوتی در سیل این استان نداشتیم و افراد حادثه دیده نیز به موقع به مراکز درمانی، منتقل شده اند.

وی اعلام کرد: لاشه های حیوانات اهلی می توانند تبدیل به کانون های عفونی شوند که تجربیات سیلاب های بهار سال جاری به ما یاری کرد که این لاشه ها توسط صورت جلسه های همکاران ما در دانشگاه های علوم پزشکی، مورد تایید سازمان دامپزشکی کل کشور، بیمه ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گیرد تا سرعت جمع آوری و معدوم سازی لاشه های حیوانات افزایش یابد و با مخاطرات بیماری ها روبرو نباشیم.

وزیر بهداشت تاکید نمود: خوشبختانه هیچ مسئله ای در حوزه دارو و نیروی انسانی و سایر موارد در حوزه سلامت در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوجستان نداریم.

نمکی افزود: بزرگترین خسارتی که می توانست در سیل استان سیستان و بلوچستان، همه ما را غصه دار کند، خسارت جانی بود و خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی این استان، 169 مادر باردار و تعداد قابل توجهی از جمعیت آسیب پذیر و بیماران قبل از سیل، به محل های امن منتقل شدند.

وی یادآور شد: در این سفر علاوه بر معاون درمان وزارت بهداشت و همچنین رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت نیز برای جبران خسارت های وارده به مراکز بهداشتی و درمانی حضور دارد و برآوردی از خسارت ها به زیرساخت ها در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تهیه شده است.

وزیر بهداشت افزود: نخواهیم گذاشت که خانه بهداشت یا مرکز بهداشتی و درمانی، تخریب شده، باقی بماند و بر اساس برآوردها، حدود 7 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وارد شده که برای آنالیز های دقیق این خسارت، تیمی از وزارت بهداشت پس از فروکش کردن آب، به این مناطق اعزام می شوند.

نمکی با بیان اینکه بزرگترین اولویت ما در مبارزه با بیماری های واگیر، آموزش مردم است، گفت: رسانه ها و سازمان صدا و سیما باید در ارائه آموزش های لازم به مردم در جهت کنترل بیماری ها به وزارت بهداشت یاری نمایند و پس از آن، نقش همکاری های بین بخشی، بسیار مهم و اساسی است و همه بخش ها باید به یاری وزارت بهداشت بیایند و یا ما به آن ها یاری کنیم تا این شرایط مهار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نمکی: هیچ مسئله ای در تأمین دارو و نیروی درمانی در مناطق سیل زده نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: هیچ مسئله ای در تأمین دارو و نیروی درمانی در مناطق سیل زده نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید