واکنش دفتر رئیس جمهور به گزارش تفریغ بودجه

به گزارش فروشگاه لباس، دفتر رئیس جمهور بار دیگر گزارش تفریغ بودجه 97 از سوی دیوان محاسبات کشور را ناقص و انتشار آن را یکسویه خواند.

واکنش دفتر رئیس جمهور به گزارش تفریغ بودجه

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فروشگاه لباس، دفتر رئیس جمهور در واکنش به این اظهارات رئیس دیوان محاسبات کشور تأکید نموده است: رئیس جمهور به محض رؤیت رونوشت این گزارش، بلافاصله دستورات لازم را صادر کردند و خواهان آنالیز و گزارش شدند و پیگیری ها جریان داشت.

در بخشی از اطلاعیه دفتر رئیس جمهور آمده است: رئیس جمهور گزارش را ملاحظه نموده و بلافاصله دستور آنالیز و اقدام برای تکمیل و اصلاح گزارش و برخورد با تخلفات احتمالی را دادند اما اشکال از اینجا حاصل شده است که برخلاف معمول دیوان محاسبات اطلاعات خود را کامل ننموده و گزارش ناقص و یک سویه ای منتشر نموده است.

این اطلاعیه خاطرنشان می نماید: همچنان که بانک مرکزی اعلام نمود، اطلاعات استفاده شده در گزارش مربوط به ماه آذر است در حالی که تا انتها سال، قسمت قابل توجه دیگری از تعهدات ارزی ایفا شده و کالای آن وارد شده و قسمت دیگری از واردات سفارش شده به سبب تحریم و یا عوامل دیگر در خارج از کشور متوقف شده و یا در فرایند فراوری و ورود است.

دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بخش مربوط به تخلفات احراز شده هم به دستگاه قضائی معرفی شده است و تعدادی از متخلفین در بازداشت و منتظر محاکمه و صدور حکم هستند، افزوده است: اشکال اساسی این نحوه گزارش، در این خطای راهبردی بوده است که از یک اقدام استراتژیک در تأمین امنیت مالی و امنیت غذایی و پایین نگه داشتن قیمت کالاهای اساسی، یک تصور منفی برای نظام ساخته و به جای آنکه معدود سو استفاده کنندگان از این سیاست را مورد تخطئه قرار دهد، سیاست اصلی کشور را برای تأمین ارزان کالای اساسی مورد حمله قرار داده و کل سیستم ارزی و تجاری کشور را زیر سؤال برده و برای معاندان نظام خوراک فراهم نموده است.

این اطلاعیه تأکید دارد: همان طور که رئیس جمهور محترم در سخنان خود در هیئت دولت اشاره کردند، دولت از شفافیت کاملاً استقبال می نماید به گونه ای که قبل از ورود نهادهای نظارتی، در این عرصه شفاف سازی نموده است اما سؤالی که برای افکار عمومی بی پاسخ مانده، این است که چرا یک نهاد نظارتی همانند دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه، فقط گزارش مربوط به یک قوه را نقل و در مورد نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش ها و نهادها سکوت می نماید. به عبارت دیگر وظیفه دیوان محاسبات در مورد گزارش بودجه سایر قوا به فراموشی سپرده می گردد و انگار فقط وظیفه دارد گزارش تفریغ بودجه دولت را قرائت کند. بی تردید افکار عمومی منتظر پاسخ در مورد این دوگانگی است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "واکنش دفتر رئیس جمهور به گزارش تفریغ بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دفتر رئیس جمهور به گزارش تفریغ بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید