واکنش وزیر امور خارجه کشورمان به تحرکات بمب افکن های B-52 آمریکا، ظریف: به دنبال جنگ نیستیم اما بی درنگ از امنیت خود دفاع می کنیم

به گزارش فروشگاه لباس، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس شرح داد ایران به دنبال جنگ نیست ولی بی درنگ از مردم، امنیت و منافع ملی خود دفاع خواهد کرد.

واکنش وزیر امور خارجه کشورمان به تحرکات بمب افکن های B-52 آمریکا، ظریف: به دنبال جنگ نیستیم اما بی درنگ از امنیت خود دفاع می کنیم

به گزارش گروه سیاسی فروشگاه لباس، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس شرح داد که ایران به دنبال جنگ نیست، ولی در دفاع از مردم، امنیت و منافع ملی خود درنگ نخواهد کرد.

ظریف در پیامی توییتری نوشت: بجای مبارزه با کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ و همراهانش میلیارد ها دلار را برای به پرواز درآوردن (بمب افکن های) بی52 و اعزام ناوگروه به منطقه ما به باد می دهند. اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه ای برای جنگ است.

وی در ادامه تاکید کرد: ایران به دنبال جنگ نیست، اما آشکارا و بی درنگ از مردم، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز دوشنبه در نشست هفتگی با فروشگاه لباس درباره تحرکات آمریکا در منطقه گفت: ما به طور روشن گفته و هشدار داده ایم مسئولیت هرگونه توطئه چینی با آمریکاست. برخی شیطنت ها را شنیده ایم به آمریکا و دوستان در منطقه پیام داده ایم که آمریکا در روزهای پایانی حیات خود در کاخ سفید دست به ماجراجویی جدیدی نزند. به دنبال تنش در منطقه نبوده و نیستیم. درباره دفاع از کشور ذره ای تردید نداریم، همه امتحان کرده اند و پاسخ های ما را دیدند. امیدواریم عقلایی که در واشنگتن هستند تنش زدایی کنند.

وی همچنین در خصوص حرکت زیردریایی اتمی آمریکا به خلیج فارس گفت: ما به دنبال تنش نیستیم ولی مسئولیت هرگونه تنش آفرینی و ماجراجویی به عهده آمریکاست و می دانند جمهوری اسلامی ایران درباره امنیت و منافع ملی خود با کسی شوخی ندارد و امیدواریم عقل بر ماجراجویی نزد برخی از جنگ طلبان بچربد.

خطیب زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا پیش بینی می کنید دولت ترامپ در روزهای باقیمانده اقدام نظامی را علیه ایران صورت دهد؟ گفت: پیش بینی نه کار سیاستمداران است، نه دیپلمات ها و حتی کار محققان هم نیست. ما به عنوان یک دولت برای هر سناریویی آمادگی داریم و به همه سناریوها فکر می کنیم و برای هر سناریویی پاسخ لازم خود را آماده داریم. امیدواریم در این روزهای آخر خروج از کاخ سفید از هر تنش زایی دست بردارند.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز عصر روز دوشنبه هشتم دی ماه در واکنش به افزایش تحرک ارتش آمریکا در منطقه در توئیترش نوشت: افزایش تحرک ارتش آمریکا در منطقه، نمایشی پدافندی و ناشی از ترس، به دلیل شرارت های گذشته است. این اقدامات، آنتروپی ناامنی را بالا برده و موجب سوء تفاهم های زیان بار می شود. امنیت در منطقه تنها با خروج عوامل خارجی ضد ثبات محقق می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش وزیر امور خارجه کشورمان به تحرکات بمب افکن های B-52 آمریکا، ظریف: به دنبال جنگ نیستیم اما بی درنگ از امنیت خود دفاع می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر امور خارجه کشورمان به تحرکات بمب افکن های B-52 آمریکا، ظریف: به دنبال جنگ نیستیم اما بی درنگ از امنیت خود دفاع می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید