پلیس هند خواستار قرنطینه 52 نفر از سران اعتراضات مسلمانان علیه دولت شد

به گزارش فروشگاه لباس، پلیس هند خواستار بازداشت و قرنطینه 52 نفر از سران اعتراضات ضد دولتی به بهانه احتمال مبتلا بودن این افراد به کرونا شد.

پلیس هند خواستار قرنطینه 52 نفر از سران اعتراضات مسلمانان علیه دولت شد

به گزارش دفتر منطقه ای فروشگاه لباس به نقل از ملت تایمز، پلیس هند ضمن ارسال دادخواستی به دستگاه قضایی این کشور خواستار بازداشت و قرنطینه 52 نفر از مسلمانانی شد که در اعتراضات ضد دولتی حضور داشتند و به نحوی این اعتراضات را هدایت می کردند.

ارسال این درخواست پس از آنکه حداقل 25 روز از زمان خاتمه این اعتراضات جهت اجرای طرح قرنطینه عمومی هند می گذرد خشم مسلمانان را در پی داشته است.

پلیس هند ضمن نام بردن از 52 مسلمان که در اعتراضات بمئبی باغ حضور داشتند بیماری یک خانواده که در این اعتراضات بودند را بهانه دستگیری و قرنطینه سایرین اعلام کرده است.

با این حال مسلمانان ضمن رد ادعاهای پلیس هند اعلام کردند علی رغم گذشت 25 روز هیچ کدام از شرکت کنندگان در اعتراضات به علائم کرونا مبتلا نیستند و این توطئه ای برای بدنام کردن مسلمانان در هند است.

شرکت کنندگان در اعتراضات ضد دولت تاکید کردند: نیروهای نظامی قصد دارند از کرونا علیه ما استفاده کرده و سران مسلمان را تحت فشار قرار دهند تا علیه تصمیمات دولت اعتراض نکنند.

اعتراضات ضد دولتی هند که پس از تصویب قانون تبعیض مذهبی اوج گرفته بود به دنبال شیوع کرونا موقتا تعطیل شد و رهبران اعتراضات از شرکت کنندگان خواستند به قرنطینه عمومی احترام گذاشته و از منازلشان خارج نشوند.

با این حال رسانه های هندی در تلاش هستند شیوع کرونا در این کشور را که به ابتلای حداقل 14 هزار نفر منجر شده است به مسلمانان نسبت دهند.

رسانه های هند جماعت تبلیغی و مبلغان مسلمان را عامل اصلی شیوع کرونا در کشور می دانند، این در حالی است که احزاب مسلمان ضمن ارسال نامه هایی به وزارت کشور هند خواستار برخورد جدی دولت با افراد و رسانه هایی هستند که قصد دارند هندوهای افراط گرا را علیه مسلمانان تهییج کنند.

اعتراضات ضد دولتی در هند همزمان با سفر ترامپ به دهلی نو از کنترل دولت کاملا خارج شده و حمله هندوهای افراط گرا به مسلمانان حداقل 50 کشته و 400 زخمی برجای گذاشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پلیس هند خواستار قرنطینه 52 نفر از سران اعتراضات مسلمانان علیه دولت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس هند خواستار قرنطینه 52 نفر از سران اعتراضات مسلمانان علیه دولت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید