کرزی: افغانستان بدون روابط حسنه با پاکستان نمی تواند آرام باشد

به گزارش فروشگاه لباس، رئیس جمهور سابق افغانستان با تاکید بر اهمیت نقش پاکستان در امنیت کشورش گفت که بدون روابط حسنه کابل با اسلام آباد برقراری صلح و رفاه در افغانستان ممکن نیست.

کرزی: افغانستان بدون روابط حسنه با پاکستان نمی تواند آرام باشد

به گزارش دفتر منطقه ای فروشگاه لباس، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان با اشاره به اهمیت داشتن روابط خوب با اسلام آباد گفت که پاکستان در میان کشورهای همسایه بیشترین تاثیر را بر افغانستان دارد.

وی با اشاره به خط دیورند، مرز مورد مناقشه افغانستان و پاکستان نیز گفت: ما با آن ها درباره خط دیورند مشکل داریم اما افغانستان از آن برای ایجاد جنگ یا درگیری با پاکستان استفاده ننموده است.

به گزارش اوتلوک ایندیا، کرزی توضیح داد: افغانستان بدون داشتن روابط حسنه با پاکستان آرام نخواهد بود و رفاه در این کشور تامین نخواهد شد.

وی با اشاره به خوب نبودن روابط کابل-اسلام آباد و تاثیر تنش های اسلام آباد و هند بر روابط افغانستان و پاکستان نیز گفت: هند بهترین دوست افغانستان است اما تاثیری که پاکستان دارد از هر کشور دیگری بیشتر می باشد؛ ما نیازمند بهبود روابط با پاکستان هستیم. بحران بین پاکستان و هند ما را بسیار شدت تحت تاثیر قرار داده و ما باید این موضوع را مدیریت کنیم.

کرزی در نشست امنیتی گفت وگوی رایزانا گفت: ما خواهان بهترین روابط با هند هستیم اما این موضوع نمی تواند ما را از داشتن روابط حسنه با پاکستان باز دارد.

رئیس جمهور سابق افغانستان پیش از این نیز آمریکا و پاکستان را از عوامل اصلی ادامه جنگ و ناامنی در کشورش خوانده و تصریح نموده بود که اگر پاکستان از مداخله در امور افغانستان دست بکشد، احتمال برقراری صلح در افغانستان وجود دارد.

لازم به ذکر است که دولت افغانستان و سیاسیون این کشور همیشه پاکستان را به حمایت از مخالفان مسلح دولت و نیز ایجاد ناامنی در این کشور متهم می نمایند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرزی: افغانستان بدون روابط حسنه با پاکستان نمی تواند آرام باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: افغانستان بدون روابط حسنه با پاکستان نمی تواند آرام باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید