ادبیات

معرفی هیات انتخاب بخش غیررقابتی نمایش های صحنه ای

تهران (پانا)- افشین خورشید باختری، عباس اقسامی و رضا آشفته به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش غیررقابتی نمایش های صحنه ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

24 بهمن 1399

محمد مجلسی درگذشت

محمد مجلسی، مترجم نامدار کشور دیروز یکشنبه 14 دی (1399) بر اثر کهولت سن در اصفهان درگذشت. مجلسی متولد 1309 در اصفهان و دانش آموخته ادبیات از کشور فرانسه بود و همچنین مدرک دکتری علوم سیاسی داشت.

22 بهمن 1399

خبرنگاران بیانیه باشگاه پیکان: در زمین شکست خوردند و فرافکنی می نمایند

تهران - خبرنگاران- باشگاه پیکان تهران در واکنش به بعضی اتفاقات و مسائل پیش آمده در جریان برگزاری و خاتمه مسابقه با شهرخودروی مشهد که با رجحان یک بر صفر شاگردان مهدی تارتار به خاتمه رسید، بیانیه ای صادر کرد.

3 دی 1399

نقد فیلم شیطان تمام وقت؛ مواجهه ای کلیشه ای با شرارت

فیلم سینمایی شیطان تمام وقت (The Devil All the Time) تریلری روان شناختی ساخته آنتونیو کامپوس است که اواخر شهریور امسال از شبکه نتفلیکس پخش شد اما چندان توجه منتقدان را به خود جلب نکرد.

28 آبان 1399

دیدار رییس صداوسیما با اعضای فرهنگستان زبان و ادب فارسی

رئیس صداوسیما در آستانه روز بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار و سالروز شعر و ادب فارسی با رئیس و معاونان فرهنگستان زبان و ادب فارسی دیدار کرد.

7 آبان 1399

شعر در وصف مادر؛ اشعار زیبا و دلنشین برای مادر

مادر است در مهربانی بی مثل / مادر است مهر و وفایش یک بغل؛ اگر به دنبال یک شعر زیبا در وصف مادر می گشت، پیشنهاد می کنیم اشعار دوبیتی، رباعی و شعرهای بلند این مقاله را مطالعه کنید و یکی از این شعرهای زیبا را تبریک روز زن و روز مادر انتخاب کنید.

2 آبان 1399

کارگردان عموهای فیتیله ای: استفاده از علایم هشدار ضابطه مند شود

محمد مسلمی بر لزوم به کارگیری ضابطه مند از علایم هشداردهنده رده بندی سنی برنامه ها در تلویزیون تاکید کرد.

26 مهر 1399

کتاب حرف بزن، خاطره! خودزندگی نامه ولادیمیر نابوکوف - به مناسبت زادروز او

ولادیمیر نابوکوف متولد 22 آوریل 1899 در سن پترزبورگ روسیه است. خانواده او در سال 1917، حین انقلاب بلشویکی، به کریمه گریختند و بعد به اروپا مهاجرت کردند. نابوکوف تا سال 1922 در کالج ترینیتی کمبریج ادبیات روسی و فرانسوی خواند و دو دهه بعد را در پاریس و برلین با...

30 خرداد 1399

مکانهای دیدنی ماهان Mahan

یکی از شهرهای گردشگری ایران که درجنوب شرقی آن ، در استان کرمان قرارگرفته است شهر ماهان است. این شهر ازنظرآب و هوا در بهترین منطقه آب و هوایی کرمان قرارگرفته است. باغ های ایرانی ، معماری قدیمی و منحصربفرد آن جاذبه هایی است که مسافران زیادی را به این شهر...

20 اسفند 1398