اخبار سیاسی

روابط ایران و چین در سال جدید تحولات بسیار خوبی را تجربه خواهد نمود

تهران (پانا) - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن در توئیتی نوشت: با فروکش کردن ویروس کرونا، روابط ایران و چین در سال جدید تحولات بسیار خوبی را تجربه خواهد نمود.

28 فروردین 1400

مدت زمان ترخیص کالا کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند درباره شرایط ماندگاری کالا در گمرکات و کاهش میزان این ماندگاری و تسریع فرایند ترخیص اظهار کرد: یک اشتباه مصطلحی وجود دارد مبنی بر اینکه از بندر تا پایانه تا خارج از بندر را گمرک تلقی می نمایند. زمانی می توان گفت کالا تحت...

20 فروردین 1400

کاندیداتوری افراد با سابقه نظامی منع قانونی ندارد ، سران قوا نیازی به استعفا برای کاندید شدن در انتخابات ندارند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: دخالت و سوگیری نظامی ها در انتخابات منع شده است ولی صرف نامزد شدن برای انتخابات منع قانونی نداشته و در گذشته نیز مسبوق به سابقه بوده است.

15 فروردین 1400

(ویدئو) سقوط مرگبار دانشجویان از طبقه چهارم دانشگاه

در یک حادثه تعداد بسیاری از دانشجویان بولیویایی که در دانشگاه عمومی آل آلتو تجمع نموده بودند بر اثر ازدحام جمعیت از طبقه چهارم ساختمان سقوط کردند.

14 فروردین 1400

شاهزادگان مدعی قاجاری

با وجود این، محمد علی میرزا به عنوان ارشد اولاد شاه بر حق خود پافشاری می کرد. پافشاری او بر ولیعهدی و اعتراض به انتخاب عباس میرزا، می تواند نشانه ای از فقدان قانون ثابت، صریح و روشنی در انتخاب ولیعهد و جانشین شاه تلقی گردد.

12 فروردین 1400

فرصت 30 میلیون تومانی جام جم به هر کسب و کار نو

سال گذشته همین روزها بود که طرح حمایتی نشان ایرانی1 در روزنامه جام جم اجرا شد. همان موقع گفتیم تعریف از کسب وکار شما افتخار ماست و در سال رونق تولید کوشیدیم با حمایت حداکثری از تولیدکنندگان بخش خصوصی به معرفی محصولات ایران ساخت بپردازیم. اما از آنجا که...

5 فروردین 1400

خبرنگاران اقدام قضایی علیه واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد متوقف گردد

یاسوج- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه اقدام قضایی علیه واحدهای تولیدی راکد این استان از قبیل قطع آب، برق و گاز به دلیل بدهی معوق بانکی ممنوع بوده و باید متوقف گردد.

4 فروردین 1400

خبرنگاران گوترش خواهان توزیع جهانی واکسن کرونا شد

نیویورک- خبرنگاران- دبیرکل سازمان ملل متحد، همه گیری کرونا و تغییرات آب و هوایی را دو چالش عظیم قرن معاصر دانست و با اذعان به وجود نابرابری دسترسی به واکسن بین کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، خواهان توزیع سریع و گسترده واکسن کرونا در دنیا شد.

2 فروردین 1400

ترکیه و امریکا در بزنگاه بهبود روابط مخدوش شده

دو روز پس از روایت متفاوت ترکیه و پ ک ک از کشته شدن 13 شهروند ترکیه در شمال عراق، پیغام تسلیت امریکا به آنکارا بابت این رویداد، تبدیل به فصل جدید اختلاف دو کشور شد. ترکیه سفیر امریکا در کشورش را فراخوانده و واشنگتن را متهم به حمایت از پ ک ک نموده و اردوغان...

1 فروردین 1400

با کوچک ترین علائم کرونا به بیمارستان مراجعه کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: از مردم می خواهیم که با مشاهده کوچک ترین علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی مراجعه کنند، با مراجعه زودهنگام و تشخیص به موقع می توان از گسترش بیماری جلوگیری کرد، در حال حاضر مردم به دلیل ترس از حضور در مراکز درمانی...

30 اسفند 1399

وزیر کشور وارد دوشنبه شد

رحمانی فضلی، وزیر کشور در راس هیاتی وارد دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.

30 اسفند 1399

مدیرعامل بیمه سلامت: حذف دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت 1400

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام نمود با توجه به تاکید دولت و مصوبات شورای اجرایی فناوری اطلاعات مبنی بر حذف دفترچه کاغذی، سازمان بیمه سلامت قرار است این اقدام را به گونه ای انجام دهد که از اردیبهشت 1400، دفترچه بیمه سلامت حذف گردد....

27 اسفند 1399

بانک مرکزی از افشا کدام آمارها خودداری کرد؟ ، خط تیره های اقتصاد ایران

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی گزارشی از نماگرهای مالی سه ماهه سوم منتشر نموده که طبق روال چند سال اخیر از ارائه اطلاعات درباره چند شاخص مالی امتناع نموده است.

20 اسفند 1399

شیخ عیسی قاسم: شیاطینی همچون ترامپ و ماکرون دنبال جنگ افروزی بین ادیان هستند

شیخ عیسی قاسم در بیانیه ای با اشاره به تحریم آستان قدس رضوی از سوی آمریکا، گفت: شیاطینی امثال ترامپ در آمریکا و ماکرون در فرانسه در واقع به دنبال جنگ افروزی میان ادیان آسمانی هستند.

17 اسفند 1399

تعیین عوارض ساختمانی عادلانه می شود

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران با بیان اینکه عوارض ساختمانی تعیین شده طی دهه های گذشته، به پارسل ها و موقعیت های برتر و ممتازتر رانت داده است، گفت با تصویب لایحه تعیین عوارض ساختمانی مبتنی بر مرغوبیت مکانی تک تک املاک در شهر...

11 اسفند 1399

تاکید الکاظمی بر تقویت روابط عراق با شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران به نقل از اخبار العراق، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با نایف الحجرف دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس که به بغداد سفر نموده است ملاقات کرد.

10 اسفند 1399

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران حضوری و مجازی؛ 5 تا 8 اسفند

خبرگزاری خبرنگاران- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، ماه آینده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در همزیستی با ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد.

10 اسفند 1399

یادداشت تحلیلگر ارشد ترک، آیا رئیس جمهور حزبی برای ترکیه مناسب است؟

رئیس جمهور می تواند نماینده یک حزب باشد، اما رهبر حزب بودن و میدان داری در مبارزات سیاسی از طرف حزب خود، تاختن به احزاب مخالف، انتصابات مبتنی بر منافع حزبی و برخورداری از قدرت بی حد و حصر و اختیارات کنترل نشده و نامتعادل، قابل قبول نیست.

7 اسفند 1399

تاکید اعلامیه اسلام آباد بر همکاری عمیق ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان

ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان اعلامیه اسلام آباد را که به همکاری سه کشور در تمامی زمینه ها به خصوص مسائل سیاسی، اقتصادی، صلح و امنیت تعمیق می بخشد، امضا کردند.

27 بهمن 1399

محمد مجلسی درگذشت

محمد مجلسی، مترجم نامدار کشور دیروز یکشنبه 14 دی (1399) بر اثر کهولت سن در اصفهان درگذشت. مجلسی متولد 1309 در اصفهان و دانش آموخته ادبیات از کشور فرانسه بود و همچنین مدرک دکتری علوم سیاسی داشت.

22 بهمن 1399
تعداد: (85)